Transport morski

FORCON – PEWNY PARTNER W TRANSPORCIE

 Pełen zakres usług logistycznych
i transportowych

Transport Morski jest atrakcyjny ze względu na stosunkowo niską cenę oraz bezpieczeństwo. Statki – kontenerowce są w stanie przewieźć ładunek o dużych gabarytach na znaczne odległości. Transport morski jest szczególnie polecany i wykorzystywany do przewozu towaru pomiędzy kontynentami (Europa, Ameryka Północna, Azja).

Nasza oferta obejmuje:

Oferujemy transport pełnokontenerowy (FCL – Full Container Loading)
oraz transport drobnicowy (LCL – Less Container Loading)

Przesyłki całokontenerowe FCL

Przewozy całokontenerowe (FCL) w eksporcie i imporcie realizujemy przez Gdańsk, Gdynię, Szczecin oraz inne porty europejskie we współpracy z renomowanymi liniami morskimi.

Przesyłki drobnicowe LCL

LCL czyli Less then Container Load określa przewóz przesyłek drobnicowych. W tym wypadku wykorzystuje się jedynie część przestrzeni ładunkowej kontenera, co powoduje, że w jednym kontenerze mogą być transportowane towary będące własnością kilku podmiotów.

Transport konwencjonalny

przewóz towarów drogą morską w ilościach lub o wielkości przekraczającej ilości dozwolone do przewozu w kontenerach. W praktyce są to ilości kilku tysięcy ton albo przesyłki typu generatory o wadze kilkuset ton w jednym elemencie. Towar przewożony jest w ładowniach transportowych statku.

Zadowolenie klienta

Transport morski ? zarówno pełno-kontenerowy, jak i drobnicowy ? to jeden z najbardziej ekonomicznych rodzajów transportu przy założeniu dużej objętości, wagi towaru oraz ilości ładunku. Rekomendujemy go naszym klientom, którzy chcą przetransportować towary do odległych zakątków świata